Croom 50M/50K/15M Fools Run 15 Mile

Overall Finish List

April 03, 2010


Results By MCM Timing and Results LLC www.mcmtiming.com
    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time                        
       1    Pedro Rodriguez         Wesley Chapel  FL     301   31 ***** M 30-39    1:44:30.0                       
       2    Seth Kaufman            Jupiter  FL           263   34     1 M 30-39    1:49:47.6                       
       3    Charles Roose           Wesley Chapel  FL     302   45 ***** M 40-49    1:54:20.2                       
       4    Mark Hunter             Tampa  FL             260   29     1 M 20-29    1:56:05.8                       
       5    Anthony Wintheiser      Chicago  IL           327   25     2 M 20-29    2:01:07.2                       
       6    Brandon Dixon           Cheyenne  WY          234   40     1 M 40-49    2:02:28.4                       
       7    Chi Cam                 Melbourne  FL         217   26     3 M 20-29    2:10:15.5                       
       8    Kerri Kitchen           Crystal River  FL     266   47 ***** F 40-49    2:12:25.7                       
       9    Kimberly Moore          Newberry  FL          286   30     1 F 30-39    2:12:38.3                       
      10    Nicole Cannell          Tampa  FL             218   26     1 F 20-29    2:14:03.7                       
      11    Michael Dix             Lakeland  FL          233   27     4 M 20-29    2:14:06.8                       
      12    Lori Wilson             Seffner  FL           326   38     2 F 30-39    2:14:50.0                       
      13    Jim Garrison            Keystone Heights  F   130   55     1 M 50-59    2:15:40.0                       
      14    Garrett Ransom          Tampa  FL             331   18     1 M  0-19    2:16:25.5                       
      15    Justin Radley           Ft. Myers  FL         295   30     2 M 30-39    2:18:36.2                       
      16    Sarah Ransom            Tampa  FL             297   48 ***** F 40-49    2:19:10.1                       
      17    Beth Thorp              Stuart  FL            317   49     1 F 40-49    2:19:40.8                       
      18    Patrick Reilly          Maitland  FL          299   49     2 M 40-49    2:21:01.0                       
      19    James Betcher           Shelbyville  MI       207   49     3 M 40-49    2:21:25.2                       
      20    Joe Rasulo              Tampa  FL             298   30     3 M 30-39    2:23:25.3                       
      21    Michelle Fredette       Vancouver  BC         245   52     1 F 50-59    2:27:36.9                       
      22    Ryan Kneapler           Land O Lakes  FL      269   28     5 M 20-29    2:27:39.9                       
      23    Julien Lumeau           Oviedo  FL            277   31     4 M 30-39    2:28:57.2                       
      24    James Kramer            Tampa  FL             270   57     2 M 50-59    2:31:07.9                       
      25    Gary Miller             Oldsmar  FL           284   56     3 M 50-59    2:31:09.6                       
      26    Sal Saldano             Orlando  FL           303   48     4 M 40-49    2:31:11.6                       
      27    Elena Torres            Miami Lakes  FL       319   25     2 F 20-29    2:31:57.1                       
      28    Leann Fraka             Enterprise  AL        244   48     2 F 40-49    2:32:00.6                       
      29    Otto Ablanedo           Miami  FL             333   45     5 M 40-49    2:32:31.5                       
      30    Freddy Suros            Aventura  FL          315   41     6 M 40-49    2:32:32.8                       
      31    Earl Smith              St. Petersburg  FL    311   44     7 M 40-49    2:33:26.4                       
      32    Joseph Lauerman         Gainesville  FL       273   35     5 M 30-39    2:33:50.9                       
      33    Bob Gunther             Waynesboro  VA        249   54     4 M 50-59    2:34:36.4                       
      34    Danny Fisher            Clearwater  FL        240   23     6 M 20-29    2:34:50.3                       
      35    Jim Spencer             St. Petersburg  FL    313   56     5 M 50-59    2:34:50.9                       
      36    Edward Ciccone          Spring Hill  FL       224   39     6 M 30-39    2:35:55.2                       
      37    Diane Madsen            Delray Beach  FL      278   51     2 F 50-59    2:36:48.0                       
      38    Jennifer Foster         Orlando  FL           243   30     3 F 30-39    2:37:55.8                       
      39    Darrell Egner           Seffner  FL           238   50     6 M 50-59    2:38:29.3                       
      40    Randy Barber            Lakeland  FL          206   47     8 M 40-49    2:39:21.1                       
      41    Charlene Weaver         Land O Lakes  FL      322   47     3 F 40-49    2:39:27.6                       
      42    David Ivester           Valdosta  GA          261   21     7 M 20-29    2:40:25.9                       
      43    Jeff Stephens           Polk City  FL         314   54     7 M 50-59    2:42:09.7                       
      44    Chip Bohlen             Wesley Chapel  FL     209   47     9 M 40-49    2:43:25.3                       
      45    Robin Patterson         New Port Richey  FL   292   59     8 M 50-59    2:43:39.0                       
      46    Laura Conway            Tampa  FL             227   35     4 F 30-39    2:44:39.6                       
      47    Rebecca Onuskanich      New Port Richey  FL   290   31     5 F 30-39    2:48:05.0                       
      48    Yenny Coile             Hollywood  FL         226   30     6 F 30-39    2:48:26.9                       
      49    Westley Horton          Tampa  FL             258   52     9 M 50-59    2:49:27.7                       
      50    Richard Hanisko         Trinity  FL           252   53    10 M 50-59    2:52:31.1                       
      51    Randy Allen             Dawsonville  GA       201   45    10 M 40-49    2:52:32.5                       
      52    Rhonda Del Campo        Lutz  FL              232   50     3 F 50-59    2:52:45.9                       
      53    Mike Kneapler           Land O Lakes  FL      268   55    11 M 50-59    2:53:08.8                       
      54    Cindy Miller            Oldsmar  FL           283   56     4 F 50-59    2:54:50.4                       
      55    Gary Capoocia           Spring Hill  FL       219   41    11 M 40-49    2:54:52.4                       
      56    Sally Smith             Largo  FL             312   51     5 F 50-59    2:55:10.5                       
      57    Alicia Lala             Wesley Chapel  FL     272   47     4 F 40-49    2:55:12.6                       
      58    Kelly Scott             Dorchester  MA        309   29     3 F 20-29    2:55:14.1                       
      59    Cheryl Wright           Homestead  FL         329   48     5 F 40-49    2:56:17.6                       
      60    Marie Chiodi            Delray Beach  FL      223   53     6 F 50-59    2:57:02.7                       
      61    Emmett Hummel           St. Cloud  FL         259   49    12 M 40-49    2:57:04.0                       
      62    Steven Gramps Klafka    Madison  WI           267   53    12 M 50-59    2:57:05.6                       
      63    David Dehart            Raleigh  NC           230   47    13 M 40-49    2:57:29.0                       
      64    Pamela Greenleaf        Tampa  FL             246   24     4 F 20-29    3:00:26.6                       
      65    Caitlin Boyle           Orlando  FL           215   25     5 F 20-29    3:00:26.6                       
      66    Kristie Twining         Tampa  FL             320   37     7 F 30-39    3:01:03.1                       
      67    Doug Clinger            Auburndale  FL        225   50    13 M 50-59    3:01:06.3                       
      68    Spencer Phelps          Lake Mary  FL         293   50    14 M 50-59    3:01:34.9                       
      69    Eric Auciello           Apollo Beach  FL      204   35     7 M 30-39    3:01:35.3                       
      70    Stella Evans            Wilmington  DE        239   41     6 F 40-49    3:02:04.3                       
      71    Madeline Schindler      Williston  FL         308   60     1 F 60-69    3:03:28.9                       
      72    Justina Guenthner       Clearwater  FL        248   46     7 F 40-49    3:04:04.1                       
      73    Janet Bilyeu            Largo  FL             208   50     7 F 50-59    3:04:04.7                       
      74    Parmvir Bahia           Tampa  FL             205   32     8 F 30-39    3:04:28.6                       
      75    Edward Flach            Tampa  FL             242   37     8 M 30-39    3:04:31.4                       
      76    Jenny Eckenrode         Gainesville  FL       237   47     8 F 40-49    3:05:47.9                       
      77    Sean Kendrick           New Port Richey  FL   264   41    14 M 40-49    3:08:11.0                       
      78    Brenda Plagge           St. Petersburg  FL    294   46     9 F 40-49    3:09:14.5                       
      79    Kevin Jacobs            Orlando  FL           262   32     9 M 30-39    3:09:44.7                       
      80    Linda Young             St. Petersburg  FL    330   60     2 F 60-69    3:10:00.8                       
      81    Tracey Saunders         Tampa  FL             306   40    10 F 40-49    3:13:04.6                       
      82    Thom Holloway           Seminole  FL          257   62     1 M 60-69    3:15:52.0                       
      83    Michelle Wilcox         Kenansville  FL       323   33     9 F 30-39    3:17:26.9                       
      84    Eileen Boyle            Trinity  FL           216   48    11 F 40-49    3:19:33.3                       
      85    Natasha Liebig          Tampa  FL             276   31    10 F 30-39    3:20:32.9                       
      86    Rick Wintheiser         Tampa  FL             328   52    15 M 50-59    3:23:24.5                       
      87    Cheri Greenstreet       St. Petersburg  FL    247   52     8 F 50-59    3:24:46.6                       
      88    Bonnie Cawvey           Orlando  FL           221   34    11 F 30-39    3:32:49.2                       
      89    John Sutherland         Rockledge  FL         316   44    15 M 40-49    3:33:34.2                       
      90    Deborah Owsley          Oviedo  FL            291   44    12 F 40-49    3:34:58.7                       
      91    Natalie Noel            Davenport  FL         289   27     6 F 20-29    3:35:17.5                       
      92    Alicia Sanjurjo         Brandon  FL           305   29     7 F 20-29    3:50:36.9                       
      93    Cheryl Chaney           Mason  OH             222   40    13 F 40-49    3:53:40.0                       
      94    Amy Boland              Mendota Heights  MN   210   46    14 F 40-49    3:53:40.9                       
      95    Brian Runyan            Brooksville  FL       332   43    16 M 40-49    3:53:41.7                       
      96    Drina Haviland          Nelson  GA            255   61     3 F 60-69    3:58:32.1                       
      97    Elizabeth Gunther       Tampa  FL             250   24     8 F 20-29    4:01:16.3                       
      98    Kathy Gunther           Waynesboro  VA        251   53     9 F 50-59    4:01:31.9                       
      99    Mary-Jo Napoli          Orlando  FL           288   47    15 F 40-49    4:16:56.2                       
     100    Martha Richard          Orlando  FL           300   51    10 F 50-59    4:16:57.2                       

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time                        
     101    Shelly Kendrick         Largo  FL             265   39    12 F 30-39    4:28:05.7                       
     102    Myra Marlow             Celebration  FL       281   40    16 F 40-49    4:30:35.2                       
     103    Rita Dehart             Raleigh  NC           231   55    11 F 50-59    4:35:46.2                       
     104    John Cornelius          Abingdon  VA          228   54    16 M 50-59    4:43:12.2                       
     105    Daryl Lachnicht         Gainesville  FL       271   57    12 F 50-59    4:46:11.6                       
     106    Ada Arias               Miami Lakes  FL       203   49    17 F 40-49    4:47:19.9                       
     107    Harry Miller            Miami  FL             285   71     1 M 70-79    4:47:22.6                       
     108    Dawn Angert             Minneola  FL          202   50    13 F 50-59    4:54:00.6                       
     109    Christine Murphy        Orlando  FL           287   27     9 F 20-29    5:01:07.8                       
     110    Don Eash                Celebration  FL       236   39    10 M 30-39    5:01:08.6                       
     111    Jenna Titcomb           Orlando  FL           318   25    10 F 20-29    5:01:08.9                       
     112    April Bower             Largo  FL             213   37    13 F 30-39    5:01:10.2                       
     113    Sarah Schroeder         Indialantic  FL       160   59    14 F 50-59    5:09:20.5                       
     114    Merry Hoffman           Stuart  FL            256   60     4 F 60-69    5:24:20.2                       
     115    Wendy Williams          Palm Beach Gardens    325   58    15 F 50-59    5:24:21.9